• 5.10. 2019 r. Biblioteka w Przystajni wzięła udział w V edycji ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek”. W tym roku w tej akcji wzięło udział prawie 1800 placówek. Jest to wydarzenie promujące biblioteki organizowane w godzinach wieczorno-nocnych na wzór Nocy muzeów.
  • W tym roku spotkaliśmy się w sobotę o godz. 15.00. W programie były m.in. warsztaty plastyczne. Wykonaliśmy wspólnie jesienne lampiony z dostępnych powszechnie materiałów, za to wykorzystanych w pomysłowy sposób.
  • Tradycyjnie miała miejsce również projekcja filmu familijnego. W tym roku był to „Ptyś i Bill”. Bill to rudy, niesforny spaniel, który marzy o nowym domu. Ptyś to rudowłosy chłopiec, który marzy o tym, by mieć psa. Ich spotkanie to początek niezwykłej przyjaźni i wielu zabawnych przygód, które nie raz wpędzą Billa i Ptysia w tarapaty.
  • Była również część edukacyjna dotycząca Światowego Tygodnia Zwierząt, poczęstunek (popcorn w kinie obowiązkowy!) i pamiątkowe zdjęcia. Cieszymy się, że było Was z nami tak dużo choć pogoda nie zachęcała, aby wyjść z domu… Naszą akcję zakończyliśmy po godz. 19.00. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zaangażowanie rodziców, którzy przywozili i odbierali swoje pociechy.

Kadr z filmu „Ptyś i Bill”, nakręconego na podstawie komiksów, po które zapraszamy do biblioteki.