KSIĄŻKOWE BESTSELLERY 2019 ROKU

COPRZECZYTAC.PL– BESTSELLERY I ZESTAWIENIA ANETA ŚWIDERSKA

Chcecie wiedzieć, jakie tytuły najszybciej znikały z półek w księgarniach? Oto książkowe podsumowanie 2019 roku. Poznacie nie tylko listę 100 książek, po które klienci TaniaKsiazka.pl sięgali najchętniej, ale też tytuły, które znalazły się na podium w poszczególnych kategoriach.

Książkowe bestsellery 2019 roku w TaniaKsiazka.pl. Sprawdź >>

Poznaj książkowe bestsellery 2019 roku!

Ciekawość książek Noblistki

Książkowe bestsellery 2019 roku - literatura piękna

Końcówka roku bez wątpienia należała do Olgi Tokarczuk. Polacy (i nie tylko Polacy) tłumnie sięgnęli po jej książki, jak tylko świat obiegła wiadomość, że polska pisarka została laureatką Nagrody Nobla. W ciągu kilku godzin od momentu, w którym dowiedzieliśmy się o nagrodzie, wszystkie egzemplarze jej książek dostępne w księgarniach internetowych się wyprzedały. Zatem wcale nie dziwi mnie to, że na podium bestsellerów w kategorii literatura piękna znalazły się właśnie książki Olgi Tokarczuk: BieguniKsięgi Jakubowe oraz Prawiek i inne czasy.

Chylimy czoła przed… Chyłką

Książkowe bestsellery 2019 roku - kryminał

Seria kryminałów prawniczych Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką od dawna cieszy się dużą popularnością. Tuż pod koniec grudnia 2018 miał premierę pierwszy odcinek serialowej adaptacji pt. Chyłka – Zaginięcie. Wraz z oczekiwaniem na kolejne odcinki, rosło też zainteresowanie książkowym pierwowzorem. Na szczycie kryminalnych bestsellerów znajdziecie zatem nie jedną książkę, ale całą serię Remigiusza Mroza o Joannie Chyłkce.

Na podium znalazła się też najnowsza książka Camilli Läckberg, Złota klatka. Ta zeszłoroczna premiera, którą autorka otwiera nową serię, ucieszyła zwłaszcza miłośników kryminałów skandynawskich.

Pozwól mi wrócić to także thriller, który też miał premierę w 2019 roku. Poprzednia książka B.A. Paris, Za zamkniętymi drzwiami, znalazła się też na podium zestawienia kryminalnych bestsellerów TaniaKsiazka.pl 2018 roku.

Blanka rozgrzewa zmysły…

Książkowe bestsellery 2019 roku - romans i obyczajowa
😉

Blanka Lipińska swoją serią książek erotycznych skradła serca miłośniczek romansów. Nie dość, że jej książki na dobre rozgościły się na listach bestsellerów, to tuż przed Walentynkami ekranizacja powieści otwierającej cykl – 365 dni – pojawi się na wielkim ekranie. Coś czuję, że niejedna para rozpocznie swój Walentynkowy wieczór właśnie w kinie.  Powieści Lipińskiej są tak popularne, że zastanawiam się, czy to w ogóle możliwe, żeby dzięki ekranizacji zainteresowanie nimi jeszcze wzrosło. Na szczycie bestsellerów TaniaKsiaskaz.pl minionego roku w kategorii powieść obyczajowa, romans – seria 365 dni.

W czołówce znalazła się także najnowsza powieść amerykańskiej mistrzyni romansu, Vi Keeland – Kusząca pomyłka oraz wzruszającą powieść Katarzyny Michalak z jej Trylogii autorkiej – Marzycielka.

Andrzej Sapkowski na topie

Książkowe bestsellery 2019 roku - fantastyka

Serial The Witcher Netflixa w krótkim czasie od premiery stał się jedną z najpopularniejszych produkcji tej platformy. Wraz z pojawieniem się ekranizacji serii stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego wzrosło też zainteresowanie cyklem o Wiedźminie. W związku z tym na pierwszym miejscu bestsellerów 2019 roku w kategorii fantastyka – właśnie seria o Geralcie z Rivii.

Na podium znalazła się też Gra o tron, czyli pierwsza część Pieśni Lodu i Ognia George’a R.R. Martina oraz najnowsza książka mistrza literatury grozy, Stephena Kinga – Instytut.

Top 3 – literatura faktu

Książkowe bestsellery 2019 roku - reportaże

Wraz z ważnym wyróżnieniem literackim wzrasta też zainteresowanie czytelników nagrodzoną książką. W tym roku najważniejszą polską nagrodę literacką – Nike 2019 dostał Mariusz Szczygieł za swój zbiór reportaży. Toteż Nie ma była w zeszłym najczęściej wybieraną książką z nurtu literatury faktu w TaniaKsiazka.pl.

Na podium znalazło się także nowe, rozszerzone wydanie książki Hansa Joachima Langa Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w AuschwitzDużym zainteresowaniem czytelników cieszył się też reportaż Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie Frédérica Martela, francuskiego dziennikarza.

Co czytała młodzież?

Książkowe bestsellery 2019 roku - książki dla młodzieży

Młodzież z pewnością czytała lektury szkolne, bo sporo ich znalazło się w zestawieniu bestsellerów 2019 roku. Jednak zależało mi na tym, żeby w top 3 książek dla młodzieży pokazać te, które lekturami szkolnymi nie są. Jaki z tego wniosek? Młodsi czytelnicy (i nie tylko młodsi, bo nie oszukujmy się, wśród miłośników młodzieżówki, jest też całkiem pokaźne grono dorosłych) chętnie sięgali po książki, serie, które zostały zekranizowane.

Na książkowym podium znalazły się zatem dwie powieści, które są kontynuacją zekranizowanej historii Do wszystkich chłopców, których kochałam. To kolejno: P.S. Wciąż cię kocham oraz Zawsze i na zawsze autorstwa Jenny Han. A obok nich – zekranizowana książkaTrzy kroki od siebie. Jej autorami są: Rachael Lippincott, Mikki Daughtry i Tobias Laconis.

Jakie książki kupowano dzieciom?

Książkowe bestsellery 2019 roku - książki dla dzieci

Wybierając książki i książeczki dla najmłodszych czytelników, klienci księgarni TaniaKsiazka.pl w 2019 roku sięgali po te, które oprócz rozrywkowej, mają też funkcję edukacyjną. W związku z tym na pierwszym miejscu dziecięcych bestsellerów 2019 znalazła się seria o Puciu Marty Galewskiej-Kustry. To książki, które wspomagają naukę mówienia.

Obok nich miejsca na podium najpopularniejszych książek dla dzieci zajęły: Mądre bajki Agnieszki Antosiweicz oraz pełna humoru opowieść o tym, że wszystkie marzenia mogą się spełnić, czli Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek.

Bestsellerowe poradniki

Książkowe bestsellery 2019 roku - poradniki

Podobnie, jak w roku 2018, w 2019 klienci księgarni TaniaKsiazka.pl często sięgali po poradniki dla rodziców. Bestsellerami roku w tej kategorii są: Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały Julie King i Joanny Faber oraz Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły Adele Faber i Elaine Mazlish. Jednak najpopularniejszy w 2019 roku okazał się poradnik psychologiczny Jak mniej myśleć Christel Petitcollin.

<