Co się działo podczas tegorocznych ferii w bibliotece? – Zajęcia plastyczne z tzw. zimnej porcelany . – Ręcznie robione upominki na Dzień Babci i Dziadka. -Przerwa na wspólne czytanie na specjalnych pufach otrzymanych z ogólnopolskiego projektu. -Światowy Dzień Kubusia Puchatka

Czym jest zimna porcelana i co z niej powstało?

Choć popularna nazwa „zimna porcelana” kojarzy się z luksusową ceramiką, w rzeczywistości to tylko mieszanina oliwy z oliwek, mąki, soku z cytryny oraz kleju. Taka kompozycja pozwala na stworzenie bardzo plastycznej masy, która po wyschnięciu do złudzenia przypomina prawdziwą porcelanę.

Uczestnicy zajęć własnoręcznie odmierzyli składniki i ulepili masę porcelanową. Następnie z pomocą foremek wykonali upominki na przypadający Dzień Babci i Dziadka. Dla babć były serca a dla dziadków gwiazdy.

Masa porcelanowa wyschła do następnych zajęć, podczas których uczestnicy dołączyli karty z życzeniami oraz przepięknie udekorowali swoje wyroby. Nie szczędzili ozdób – widać, że kochają swoje babcie i dziadków…

Podczas tegorocznych ferii miała miejsce również promocja „Kącika na wspólne czytanie”, który mogliśmy stworzyć dzięki pufom otrzymanym z projektu „Kinder. Mleczna kanapka”. W tym ogólnopolskim projekcie nasza biblioteka dzięki głosom czytelników wygrała zestaw książek dla dzieci i właśnie wspomniane pufy. Za głosy serdecznie dziękujemy!

Obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Nie zabrakło więc opowieści ze Stumilowego Lasu, zagadek i degustacji przysmaku Kubusia – miodu. A dzieci z pomocą rekwizytów przygotowanych przez panie bibliotekarki upodobniły się do misiów – ulubionych bohaterów bajek.